Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  FAQFAQ  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  PretraľnikPretraľnik  LoginLogin  RegistracijaRegistracija  

Share | 

Mercezus C-klasa

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
g0g0

Broj postova : 14

PostajNaslov: Mercezus C-klasa   pon tra 01, 2013 12:56 am

Evo i moje skalamerije. Mercedes C180 ESPRIT, 1995. godina, lijena baba od 122 ks Razz . Drugi sam vlasnik, kod mene je već eto četvrtu godinu. Auto je bez trunke hrđe, nikad veći karambol. samo je prvog vlasnika neki mulac klepio odozada i polupo mu jednu lampu i zadnji branik. sva stakla original na njemu. Prevalio je 277000 km (originalna kilometraža, provjereno u ovlaštenom mercedes servisu), ali po kompletnom stanju auta iznuta i izvana, nikad se ne bi reklo da ima toliko kilometara.

Evo i popisa opreme:
- servo
- abs
- airbag x2
- maglenke
- kožni volan
- centralno i daljinsko zaključavanje
- tvornički alarm i blokada motora (auto ne možeš upalit bez da ga otključam preko daljinskog)
- automatski mjenjač sa E i S modom rada
- nepušački paket opreme, nema niti jedne pepljare u njemu
- sva četiri električna podizača stakla (spuštanje zadnjih stakala mogu blokirati zbog djece ili onih koji se tako osječaju Very Happy )
- električno podesivi retrovizori
- sjedala podesiva po dubini i visini
- klima uređaj
- tvornički ugrađenih 8 zvučnika
- tvornički je došao sa ugrađenim telefonom koji je crko kod bivšeg gazde, pa sam postolje od telefona dobio u gepeku
- središnji naslon za ruku naprijed i na zadnjoj klupi
- električna rolo zavijesa zadnje šajbe
- djeljiva i preklopljiva stražnja klupa
- tvornički tonirana stakla
- alu felge 16"
- tvornički spušten

Neke kemije na autu nije bilo, niti će biti, ostaje takav kakav je, serijala. Eventualno neke druge felge nabacit i to je to (to sam već odavno htjeo napravit ali nikad nisam jer malo budem zagrijan za Monoblok II, pa me onda pukne kombinacija rubnjače 7x9J, pa nakon tog bude ma ko ga jebe, dobar je i ovako, pa dođe zima i pare potrošim na čelične felge i zimske gume i tako to, jelte bounce ) Spuštao sam ga i niže tako da sam maknuo gume na oprugama, razbio sam kamen u bubregu nakon dva dana voznje, pa sam gumice opet vratio nazad. Ovako je taman koliko treba biti spušten za ugodnu vožnju.

Nekih većih kvarova nije bilo, uglavnom rađeni redoviti servisi, mjenjan potrošni materijal, i čisto preventivno zamjenjen visko i popratni materijal zbog svoje sigurnosti. Evo što je do sada servisirano:
- tri servisa ulja, filtera i remena
- zamjenjeno ulje u mjenjaču
- nove pločice i diskovi
- nova guma kardana i nosač mjenjača
- zamjenjeni prednji seleni
- novi visko, termostat, termoprkidač, vodena pumpa, brtva glave motora - temperatura je malo išla iznad normalne, pa da ne bude kasnije drž nedaj, sredili smo i taj problem

Par puta sam ga htjeo prodat i uzet nešto mlađe, ali sam eto na kraju odusto od prodaje. Ne vrijedi neke velike novce, u tip top je stanju, bar znam što vozim a i jako mi je prirasto srcu.

Eto i nekih sliketina:

[Vrh] Go down
Korisnički profil
alenrs

Broj postova : 162

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   pon tra 01, 2013 1:20 am

fina kolica
[Vrh] Go down
Korisnički profil
doVla

Broj postova : 481

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   pon tra 01, 2013 9:07 am

malo bas nesvakidasnja boja za takav auto ali dobro mu stoji!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
krunoslav

Broj postova : 21

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   pon tra 01, 2013 10:01 am

tip top stanje... super... gledao sam mal po njuskalu c220 se moze naci za manje od 4000 €... svidja mi se... nesto si planiram i ja uzeti takav, ali sve zavisi od ove krize... Smile
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zlaja_OS
Admin

Broj postova : 163

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   uto tra 02, 2013 4:46 am

Super je pila svidja mi se... volim kad auto ima opreme nadam se da cu i ja uspijet nabavit svu opremu koja je isla seriski u moj auto i skompletirat... ovaj model kao tvoj je tesko nac s dosta opreme većinom sve goli ko puške. ..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
cane

Broj postova : 20

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   sub tra 13, 2013 8:49 am

gospodska kola, nema šta Smile
[Vrh] Go down
Korisnički profil
g0g0

Broj postova : 14

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   sub tra 13, 2013 6:48 pm

stiglo lijepo vrijeme, pa se mercezus probudio iz zimskog sna i izašao iz garaže...u zadnjih godinu dana je prešao nešto više od 2500 kilometara...imam službeni auto, pa ovaj služi kao vikend vozilica rabbit

evo malo friških slika

i na kraju pala odluka za felge, pare skupljene i sad u potragu...očem iste vake - MAE
Cool
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vinko sb

Broj postova : 120

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   ned tra 14, 2013 1:29 am

podrzavam ove felge definitivno jer vidio sam par meci s tim felgama i nema se ni jedne zamjerke stoje odlicno
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Ivory

Broj postova : 66

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   ned tra 14, 2013 6:12 am

Ma, prava limuzina! Sretno u potrazi za felgama, bit ce odlicne na autu!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Mercezus C-klasa   

[Vrh] Go down

Mercezus C-klasa
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.